Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Niezwykła akcja może ratować życie

Czcionka:

Kupując w tej drogerii, kobieta wysyła utajniony sygnał.

 

"Rumianki i bratki" to zwyczajny sklep z naturalnymi kosmetykami. Można tutaj kupić różany płyn do demakijażu, żel arnikowy czy maseczkę z aktywnym węglem i aloesem – każdy znajdzie coś dla siebie. Jest tylko jeden szczegół, który wyróżnia go spośród innych sklepów.
– Rumianki i Bratki to sklep z
naturalnymi kosmetykami. Pomożemy Ci przy zakupie odpowiednich specyfików, jak i we wszystkich innych problemach – czytamy na Facebooku.

Co więc stanowi o wyjątkowości tego sklepu?

Kosmetyki na czas pandemii

Na Facebooku nie ma cen. Są jedynie produkty, opisy i barwne zdjęcia. Chcąc otrzymać informację w sprawie ceny konkretnego produktu, trzeba napisać wiadomość prywatną. I właśnie o to chodzi.
"Rumianki i bratki" w rzeczywistości nie są sklepem. A wspomniane produkty nie istnieją. Chodzi jedynie o to, by pod pretekstem zakupu pomóc osobie, która
doświadcza przemocy domowej.
W czasie, kiedy na całym świecie szaleje koronawirus, zachęcamy wszystkich, by starali się nie opuszczać miejsca zamieszkania.


Jednak dla wielu osób obowiązkowa izolacja to uwięzienie w domu z własnym oprawcą – partnerem, ojcem czy bratem.


"Rumianki i bratki" chcą pomóc osobom, które nie mają możliwości otwarcie skontaktować się z policją. Zapewniają dyskrecję i anonimowość.


Ludzie, doświadczający przemocy domowej piszą do "sklepu" z pytaniem o konkretny produkt. Osoby, które nie mogą pozwolić sobie na powiedzenie wprost, czego potrzebują, mówią szyfrem.

Zadaj pytanie lub złóż zamówienie

Do "sklepu" można napisać na Facebooku albo na maila: rumiankiibratki@gmail.com. Wówczas "pracownicy" na bieżącą będą kontrolować i dopytywać, czy wszystko jest w porządku.

Można też złożyć "zamówienie", podać adres – "Rumianki i bratki" zadzwonią wówczas na policję.
Wszystko to dzieje się w porozumieniu z Fundacją Centrum Praw Kobiet. "Konsumenci" mogą otrzymać stosowną pomoc od psychologów i wsparcie od organizatorów.
Cała idea "sklepu" chwyta za serce. Wciąż jest wiele osób (szczególnie kobiet), które mogą potrzebować właśnie takiej formy pomocy. A owiana tajemnicą idea "Rumianków i bratków" może im w tym realnie pomóc.

Link do strony: https://www.facebook.com/rumiankiibratki/

 

Sporządził:

pracownik socjalny – Joanna Bieniek

Zegar

Pogoda

Kalendarium

Kwiecień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Jadłodajnie, schroniska, noclegownie dla osób bezdomnych i najuboższych w województwie dolnośląskim