Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zarządzenie

Czcionka:

 

GOPS.60.1.2021.Projekt

 

 

ZARZĄDZENIE NR 1/ 2021

Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgorzelcu

z dnia 01 kwietnia 2021 roku

 

 

w sprawie: zatwierdzenia Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego „Gmina Zgorzelec wspiera mieszkańców – Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w Gminie Zgorzelec”

 

Na podstawie §10 pkt. 1,3,5 Regulaminu Organizacyjnego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgorzelcu określonego zarządzeniem Nr 13/2020 Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgorzelcu z dnia 01 września 2020roku oraz Zarządzenia Wójta Gminy Zgorzelec Nr 272/Z/21 Wójta Gminy Zgorzelec z dnia 31 marca 2021roku w sprawie udzielenia pełnomocnictwa Kierownikowi Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgorzelcu do podejmowania działań do realizacji projektu pn. „Gmina Zgorzelec wspiera mieszkańców – Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w Gminie Zgorzelec” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego zarządzam;

 

 

§ 1

 

 

Wprowadzam Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego „Gmina Zgorzelec wspiera mieszkańców – Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w Gminie Zgorzelec” stanowiący załącznik Nr 1 do zarządzenia.

 

 

§ 2

 

Wykonanie Zarządzenia powierzam Zastępcy Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgorzelcu.

 

§ 3

 

 

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Bogumiła Hamielec

Kierownik

Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgorzelcu.

 

 

REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA

w projekcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego

Gmina Zgorzelec wspiera mieszkańców – Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w Gminie Zgorzelec”

§ 1

Informacje o projekcie

 

  1. Projekt realizowany jest przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgorzelcu z siedzibą przy ul. T. Kościuszki 70, 59 – 900 Zgorzelec przy wsparciu finansowym z Funduszy Europejskich Programów Regionalnych.

  2. Biuro Projektu - znajduje się w budynku administracyjnym Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgorzelcu z siedzibą przy ul. T. Kościuszki 70, 59 – 900 Zgorzelec, pokój nr 1, 3. W pokojach tych przyjmuje Koordynator Projektu / Asystent Koordynatora Projektu i pracownicy socjalni realizujący projekt.

  3. Biuro Projektu czynne jest w poniedziałek w godzinach 8.00 – 16.00 i od wtorku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30 tel./fax. (075) 77 52 667

  4. Użyte w regulaminie określenia oznaczają:

  • Beneficjent (projektodawca) – Gmina Zgorzelec, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgorzelcu;

  • Instytucja Wdrażająca - Wojewódzki Dolnośląski Urząd Pracy ul. Ogrodowa 5B 58-306 Wałbrzych – jednostka podlegająca Instytucji Pośredniczącej i Zarządzającej - Ministerstwu Rozwoju Regionalnego. Do zadań Instytucji Wdrażającej (IW) należy nadzorowanie prawidłowej realizacji projektów w ramach RPO na wszystkich ich etapach, badanie zasadności projektów z zasadami wspólnotowymi i krajowymi, weryfikacja przeznaczenia i wydatkowania środków finansowych na realizację projektów, podpisywanie umów z beneficjentami ich rozliczanie, dokonywanie płatności, promocja, kontrola przebiegu realizacji projektów, stosowanej dokumentacji, stosowanych procedur, wydatkowania środków oraz rezultatów osiąganych w realizacji projektów;

  • EFS - Europejski Fundusz Społeczny;

  • Projekt - „Gmina Zgorzelec wspiera mieszkańców – Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w Gminie Zgorzelec” realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgorzelcu z siedzibą przy ul. T. Kościuszki 70, 59-900 Zgorzelec w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

  • PUP - Powiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu - instytucja powołana do ograniczania i łagodzenia skutków bezrobocia, która swą ustawową działalnością świadczy usługi dla osób bezrobotnych oraz pracodawców;

  • Regulamin - Regulamin rekrutacji i uczestnictwa - niniejszy dokument określa zasady i procedury rekrutacji kandydatów do projektu oraz warunki uczestnictwa w projekcie;

  • Kontrakt socjalny - pisemna umowa pomiędzy Uczestnikiem Projektu a pracownikiem socjalnym, mająca na celu określenie wzajemnych zobowiązań i sposobu współdziałania w rozwiązywaniu problemów osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, umożliwienie aktywizacji społeczno- zawodowej oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

  • UP - Uczestnik Projektu - kandydat, który spełnił wszystkie wymogi określone we wniosku o dofinansowanie projektu i w niniejszym regulaminie, został dopuszczony do uczestnictwa w projekcie, przeszedł proces rekrutacji, i podpisał deklarację uczestnictwa w projekcie.

  • Koordynator Projektu - osoba odpowiedzialna za realizację projektu i koordynację działań zgodnie z harmonogramem, jego monitoring i ewaluację;

  • Podwykonawca - osoba fizyczna lub podmiot realizujący zamówienie publiczne na zlecenie Beneficjenta w oparciu o stosowne umowy, zgodnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych.

§ 2 Postanowienia ogólne

  1. Niniejszy regulamin określa zasady rekrutacji kandydatów, zasady uczestnictwa UP w Projekcie oraz prawa i obowiązki UP.

  2. Celem głównym projektu jest aktywizacja społeczna osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w tym aktywizacja zawodowa.

  3. Projekt realizowany jest w okresie od 01 kwietnia 2021r. do 30 czerwca 2023r.

  4. Udział UP w projekcie jest bezpłatny.

  5. Koszt uczestnictwa UP w projekcie ponosi Beneficjent ze środków otrzymanych na realizację Projektu ze środków EFS, budżetu państwa i środków własnych gminy.

  6. W Projekcie zaplanowano organizację następujących działań:

  1. realizację kontraktów socjalnych,

  2. realizację zadań Aktywnej Integracji.

  1. W ramach działań w grupie osób objętych kontraktem socjalnym zaplanowano:

  1. Zadanie 1. Aktywna integracja o charakterze społecznym dla osób bezrobotnych lub biernych zawodowo,

  2. Zadanie 2. Aktywna integracja o charakterze społecznym w zakresie asystenta rodziny oraz rozwijania umiejętności i kompetencji społecznych osób zagrożonych w rodzinie,

  3. Zadanie 3. Animacje lokalne

  4. Zadanie 4.Praca socjalna,

  5. Zadanie 5. Aktywna integracja o charakterze zawodowym.

  1. W projekcie przewidziano:

  1. pokrycie kosztów kursów, terapii, spotkania z psychologiem, treningu kompetencji społecznych,

  2. catering – przerwa kawowa,

  3. wsparcie finansowe zgodne z przepisami o pomocy społecznej w postaci świadczeń

pieniężnych,

  1. zapewnienie bezpłatnych materiałów szkoleniowych i dydaktycznych,

  2. zapewnienie właściwych warunków lokalowych i sprzętu do realizacji szkolenia,

  3. zapewnienie płatnych staży zawodowych przez okres 6 miesięcy.

 

§ 3

Rekrutacja Kandydatów

 

  1. Rekrutacja kandydatów zakłada stosowanie równych szans kobiet i mężczyzn.

  2. Nabór kandydatów do udziału w projekcie przeprowadza Beneficjent.

  3. Rekrutacja kandydatów do udziału w projekcie odbywa się poprzez:

  1. analizę akt (w tym wywiadów środowiskowych) i dotychczasową pracę z klientem,

  2. sprawdzenie, czy kandydaci spełniają warunki określone § 4 pkt. 1,

  3. wstępną rozmowę - indywidualne konsultacje z pracownikiem socjalnym,

  4. przeprowadzenie na rzecz rekrutacji wywiadu środowiskowego zgodnie z brzmieniem ustawy
    o pomocy społecznej,

  1. Informowanie kandydatów o terminie spotkania z pracownikiem socjalnym w celu podpisania deklaracji uczestnictwa w projekcie i innych dokumentów niezbędnych do realizacji projektu.

  2. Umieszczenie na liście rezerwowej kandydatów niezakwalifikowanych do udziału w projekcie ze względu na ograniczoną ilość miejsc w kolejności gwarantującej im przystąpienie do udziału w projekcie zgodnie
    z kolejnością umieszczenia na liście.

  3. Podpisanie przez kandydata:

  1. deklaracji uczestnictwa w projekcie(załącznik nr 1),

  2. oświadczenia UP o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych(załącznik nr 2),

  1. Złożone przez kandydata dokumenty rekrutacyjne nie podlegają zwrotowi.

 

  1. W przypadku nie stawienia się kandydata na spotkanie z pracownikiem socjalnym lub rezygnacji z udziału w projekcie, na jego miejsce przyjęta zostaje osoba umieszczona na liście rezerwowej jako pierwsza.

  2. Nadzór nad rekrutacją a także rozstrzyganie spraw, które nie są uregulowane niniejszym regulaminem pozostaje w gestii koordynatora Projektu.

 

§ 4

Zasady uczestnictwa w projekcie

 

  1. UP mogą być osoby, które w dniu podpisania deklaracji uczestnictwa w projekcie zgłaszają dobrowolną chęć uczestniczenia w niej oraz spełniają jednocześnie następujące wymagania formalne:

  1. są zameldowane lub przebywają na terenie gminy Zgorzelec z zamiarem stałego pobytu,

  2. są osobami bezrobotnymi, nieaktywnymi zawodowo lub zagrożeni wykluczeniem społecznym,

  3. są w wieku aktywności zawodowej (15- 64 lata),

  4. korzystają ze świadczeń pomocy społecznej (osoby, które otrzymują świadczenia pieniężne i/lub niepieniężne zgodnie z ustawą o pomocy społecznej (np.: praca socjalna, interwencja kryzysowa, poradnictwo),

  5. nie uczestniczą w żadnym innym projekcie współfinansowanym przez EFS

  6. UP nie ponoszą z tytułu uczestnictwa w projekcie żadnych kosztów.

  1. Zajęcia odbywają się w miejscu i o czasie wskazanym przez Beneficjenta, każdy z UP przechodzi ścieżkę wsparcia określoną w projekcie.

  2. Po zakończeniu każdego działania w ramach projektu każdy z UP otrzymuje stosowne zaświadczenie, certyfikat.

  3. W związku z nieuzasadnionym przerwaniem udziału w projekcie Beneficjent może zaprzestać udzielania UP świadczeń finansowych przez okres trzech miesięcy.

  4. UP kończy udział w projekcie z chwilą zakończenia ostatniej formy wsparcia w ramach zaplanowanej ścieżki reintegracji.

§ 5

Prawa i obowiązki Uczestnika Projektu

 

1. UP zobowiązany/na jest do:

  • zapoznania się z niniejszym regulaminem,

  • zawarcia kontraktu socjalnego oraz złożenia deklaracji uczestnictwa we projekcie,

  • aktywnego uczestnictwa we wszystkich formach wsparcia, które zostały mu zaproponowane, i które zaakceptował podpisując kontrakt socjalny,

  • utrzymywania stałego kontaktu z Beneficjentem,

  • współpracy z pracownikami socjalnymi, koordynatorem/asystentem koordynatora Projektu,

  • wypełniania dokumentów dostarczonych zarówno przez Beneficjenta, jak i podwykonawców szkoleń zarówno w trakcie udziału w projekcie, jak również do 4 miesięcy po jego zakończeniu,

  • udzielania informacji dotyczących swojej aktualnej sytuacji na rynku pracy w trakcie trwania projektu, a także do 4 tygodni miesięcy po jego zakończeniu,

  • niezwłocznego informowania pracownika socjalnego o wszelkich przeszkodach uniemożliwiających udział w projekcie,

  • usprawiedliwienia wszystkich nieobecności u pracownika socjalnego w nieprzekraczalnym terminie do 2 dni (np.: dostarczenie druku L-4),

  • podania danych niezbędnych do wypełnienia kwestionariusza.

2. UP ma prawo do:

  • udziału w formach wsparcia, które zostały mu zaproponowane, i co do których wyraził zgodę przez podpisanie kontraktu socjalnego,

  • zgłaszania uwag i oceny zaproponowanych form wsparcia, w których uczestniczy,

  • wpływania na profilowanie tematyki zajęć realizowanych w projekcie poprzez

  • przekazywanie ustnie prowadzącemu zajęcia,

 

  • otrzymania bezpłatnych materiałów szkoleniowych i dydaktycznych,

  • otrzymania certyfikatów i zaświadczeń,

  • rezygnacji z udziału w projekcie bez ponoszenia odpowiedzialności w przypadku gdy:

  • rezygnacja nastąpiła z ważnych powodów osobistych lub zawodowych, niemożliwych do

przewidzenia w chwili podpisania niniejszego regulaminu np.: choroba, znalezienie zatrudnienia itp.),

  • otrzymywania pomocy finansowej zgodnie z ustawą o pomocy społecznej i innymi obowiązującymi przepisami prawa,

  • otrzymywania wsparcia, szeroko pojętej pracy socjalnej, poradnictwa rodzinnego i interwencji kryzysowej zgodnie z ustawą o pomocy społecznej i innymi obowiązującymi przepisami prawa.

 

§ 6

Postanowienia końcowe

 

  1. Regulamin wchodzi w życie z dniem podpisania zarządzenia i obowiązuje do 30.06.2023r.

  2. Regulamin dostępny jest w siedzibie realizującego Projekt.

  3. Niniejszy regulamin może ulec zmianie w przypadku, gdy będzie to konieczne z uwagi na zmiany wprowadzone do wniosku o dofinansowanie Projektu, zmianę przepisów prawa lub warunków
    o dofinansowanie Projektu, a także pisemnego zlecenia wprowadzenia określonych zmian ze strony organów lub instytucji uprawnionych do dokonywania oceny i kontroli realizacji Projektu.

  4. W sytuacjach nieuwzględnionych w niniejszym regulaminie ostateczną decyzję podejmuje koordynator Projektu.

  5. Beneficjent zastrzega sobie prawo zmiany regulaminu bądź wprowadzenia dodatkowych postanowień

w każdym czasie.

  1. W przypadku zmian dokonanych w regulaminie bądź wprowadzenia dodatkowych postanowień

Beneficjent niezwłocznie poinformuje o tym fakcie, drogą telefoniczną lub pisemną UP.

  1. Beneficjent zastrzega sobie prawo zaprzestania realizacji projektu w razie rozwiązania umowy
    o dofinansowanie z Instytucją Pośredniczącą.

 

 

 

Załącznik nr 1 do Regulaminu Rekrutacji i Uczestnictwa
w p.n
„Gmina Zgorzelec wspiera mieszkańców –

Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub

wykluczeniem społecznym w Gminie Zgorzelec”

Deklaracja uczestnictwa w projekcie

 

…………………………………………………………
Imię i Nazwisko

…………………………………………………………
Adres zamieszkania

………………………………………………………….
PESEL

 

  • Deklaruję udział w projekcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego „Gmina Zgorzelec wspiera mieszkańców - Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczonych społecznie w Gminie Zgorzelec”, realizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgorzelcu przy ul. Kościuszki 70 w okresie od 1 luty 2021 r. do 30 czerwca 2023 r.(w roku budżetowym 2021).

  • Oświadczam, że zapoznałem/łam się z Regulaminem Rekrutacji i Uczestnictwa
    w projekcie i jestem świadomy/ma, że mój udział w projekcie jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  • Oświadczam, iż spełniam kryteria kwalifikalności uprawniające do udziału w projekcie systemowym.

  • Niniejszym oświadczam, że zostałem pouczony o odpowiedzialności za składanie oświadczeń niezgodnych z prawdą.

  • Niniejszym oświadczam, iż nie korzystam z podobnego typu wsparcia w innych projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

  • Wyrażam zgodę na publikację mojego wizerunku oraz ewentualnych wypowiedzi
    w materiałach promocyjnych w ramach projektu.

 

 

…………………………………………………………
Data, czytelny podpis Uczestnika Projektu

 

 

 

Załącznik nr 2 do Regulaminu Rekrutacji i Uczestnictwa
w Projekcie p.n.
„Gmina Zgorzelec wspiera mieszkańców –

Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub

wykluczeniem społecznym w Gminie Zgorzelec”

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA PROJEKTU

  •  związku z przystąpieniem do projektu pn. „Gmina Zgorzelec wspiera mieszkańców - Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczonych społecznie w Gminie Zgorzelecprzyjmuję do wiadomości, iż:

  1.  Administratorem moich danych osobowych jest Województwo Dolnośląskie reprezentowane przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego, mającego siedzibę przy ul. Wybrzeże J. Słowackiego 12-14, 50-411 Wrocław (w odniesieniu do zbioru Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020) oraz minister właściwy ds. rozwoju regionalnego na mocy art. 71 ust. 1 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r.
    o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych
    w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz. U. z 2017 r. poz. 1460 z późn. zm.), mający siedzibę przy ul. Wspólnej 2/4, 00-926 Warszawa (w odniesieniu do zbioru Centralny system teleinformatyczny wspierający realizację programów operacyjnych);

  2. Przetwarzanie moich danych osobowych spełnia warunki, o których mowa w art. 6 ust. 1 lit. c i art. 9 ust. 2 lit. g rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04 maja 2016 r., s.1) (dalej: RODO)

dane osobowe są niezbędne dla realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 (RPO WD 2014-2020) na podstawie:

  1. w odniesieniu do zbioru Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020:

  1. rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1303/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r. ustanawiającego wspólne przepisy dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego, Funduszu Spójności, Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego oraz ustanawiającego przepisy ogólne dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego, Funduszu Spójności i Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego oraz uchylającego rozporządzenie Rady (WE) nr 1083/2006 (Dz. Urz. UE L 347 z dnia 20 grudnia 2013 r., s. 320-469 z późn. zm.),

  2. rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1304/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r. w sprawie Europejskiego Funduszu Społecznego i uchylającego rozporządzenie Rady (WE) nr 1081/2006 (Dz. Urz. UE L 347 z dnia 20 grudnia 2013 r., s. 470–486 z późn. zm.),

    1. ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz. U. z 2017 r. poz. 1460 z późn. zm.);

  1. w odniesieniu do zbioru Centralny system teleinformatyczny wspierający realizację programów operacyjnych:

    1. rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1303/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r. ustanawiającego wspólne przepisy dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego, Funduszu Spójności, Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego oraz ustanawiającego przepisy ogólne dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego, Funduszu Spójności i Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego oraz uchylającego rozporządzenie Rady (WE) nr 1083/2006 (Dz. Urz. UE L 347 z dnia 20 grudnia 2013 r., s. 320-469 z późn. zm.),

    2.  rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1304/2013 z dnia 17 grudnia Rady (WE) nr 1081/2006 (Dz. Urz. UE L 347 z dnia 20 grudnia 2013 r., s. 470–486 z późn. zm.),

 

  1. ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz. U. z 2017 r. poz. 1460 z późn. zm.),

  2. rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) nr 1011/2014 z dnia 22 września 2014 r. ustanawiającego szczegółowe przepisy wykonawcze do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1303/2013 w odniesieniu do wzorów służących do przekazywania Komisji określonych informacji oraz szczegółowe przepisy dotyczące wymiany informacji między Beneficjentami a instytucjami zarządzającymi, certyfikującymi, audytowymi i pośredniczącymi (Dz. Urz. UE L 286 z dnia 30 września 2014 r., s.1);

  3. Porozumienia w sprawie powierzenia przetwarzania danych osobowych w ramach centralnego systemu teleinformatycznego wspierającego realizację programów operacyjnych w związku z realizacją Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 (z późn. zm.).

  1. Moje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu realizacji projektu „Gmina Zgorzelec wspiera mieszkańców - Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczonych społecznie w Gminie Zgorzelec” w tym w szczególności w celu potwierdzenia kwalifikowalności wydatków, udzielenia wsparcia, monitoringu, ewaluacji, kontroli, audytu
    i sprawozdawczości, działań informacyjno-promocyjnych w ramach RPO WD 2014-2020;

  2. Moje dane osobowe zostały powierzone do przetwarzania Beneficjentowi realizującemu projekt - Gmina Zgorzelec, ul. Tadeusza Kościuszki 70, 59-900 Zgorzelec.

  3. Moje dane osobowe będą lub mogą być ujawnione wyłącznie podmiotom upoważnionym przez administratora lub Beneficjenta w związku z realizacją celu o którym mowa w pkt 3, podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa, operatorowi pocztowemu lub kurierowi (w przypadku korespondencji papierowej), stronom i innym uczestnikom postępowań administracyjnych;

  1. Podanie przeze mnie danych osobowych jest warunkiem umownym, a konsekwencją ich niepodania będzie brak możliwości uczestnictwa w projekcie;

  2. W terminie 4 tygodni po zakończeniu udziału w projekcie przekażę Beneficjentowi dane dotyczące mojego statusu na rynku pracy oraz informacje na temat udziału w kształceniu lub szkoleniu oraz uzyskania kwalifikacji lub nabycia kompetencji;

  3. W ciągu trzech miesięcy po zakończeniu udziału w projekcie udostępnię dane dotyczące mojego statusu na rynku pracy.

  4. Moje dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej;

  5. Moje dane osobowe nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji, ani profilowania, o którym mowa w art. 22 RODO;

  6. Moje dane osobowe będą przechowywane do czasu rozliczenia Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 oraz zakończenia archiwizowania dokumentacji;

  7. Mogę skontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych wysyłając wiadomość na adres poczty elektronicznej:

    1. iod@miir.gov.pl – w odniesieniu do zbioru Centralny system teleinformatyczny wspierający realizację programów operacyjnych;

    2. inspektor@umwd.pl lub iod@dwup.pl - w odniesieniu do zbioru Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020;

  1. Mam prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, jak również do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania lub przenoszenia tych danych;

  2. Mam prawo wnieść skargę do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych;

  1.  Administrator danych osobowych, na mocy art. 17 ust. 3 lit. b RODO, ma prawo odmówić usunięcia moich danych osobowych.

 

 

 

MIEJSCOWOŚĆ I DATA CZYTELNY PODPIS UCZESTNIKA PROJEKTU*

 

*W przypadku deklaracji uczestnictwa osoby małoletniej oświadczenie powinno zostać podpisane przez jej prawnego opiekuna

 

 

 

Zegar

Pogoda

Kalendarium

Grudzień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny

Jadłodajnie, schroniska, noclegownie dla osób bezdomnych i najuboższych w województwie dolnośląskim